Мы в соцсетях

«Гаряча лінія» у Покровсько-Добропільському ГУ ДФС: які доходи підлягають оподаткуванню

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 07 июля
  • 0

Ці питання стали найбільш обговорюваними під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», проведеного нещодавно начальником Покровського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Павлом Рисованним. Покровсько-Добропільске управління ГУ ДФС у Донецькій області пропонує деякі відповіді на них.

- Чи потрібна реєстрація фізичною особою – підприємцем надання послуг з ремонту автомобільних транспортних засобів у власному приміщенні?

- Так. Стаття 42 Господарського кодексу України роз’яснює, що підприємництво - це діяльність, яку суб’єкт господарювання виконує самостійно та систематично на власний  розсуд і ризик. Метою підприємництва є одержання прибутку та досягнення соціальних або економічних результатів.

Згідно із законодавством України для того, щоб розпочати підприємницьку діяльність, фізичній особі треба пройти обов’язкову процедуру реєстрації. Початок ведення приватного бізнесу розпочинається із реєстрації в Єдиному державному реєстрі. Алгоритм реєстраційних дій визначає Закон України від 15.05.2003 № 755-VI.

Якщо всі документи до державного реєстратора надано правильно, в повному обсязі та не здійснювалося призупинення обробки даних, то держреєстратор одразу вносить запис про проведення державної реєстрації підприємця. Оскільки відомості про державну реєстрацію підприємців є загальнодоступною інформацією, реєстратор зобов’язаний оприлюднити дані виписки на порталі електронних сервісів. На цьому порядок реєстрації ФОП можна вважати завершеним.

Після проведення реєстраційних дій підприємцю залишається тільки з’ясувати питання зі сплатою податків та обрати відповідний статус, якщо підприємець ще не визначився із бажаною системою оподаткування, та зареєструватись в органі ДФС за місцем податкової реєстрації.

- Чи потрібно реєструватись фізичною особою - підприємцем, якщо фізична особа хоче надавати в оренду власне приміщення?

- При наданні власного майна в оренду, орендодавець виступає в різних статусах, від яких залежить його оподаткування. У статті 793 Цивільного кодексу України викладені дві обов’язкові умови для укладення будь-якого договору оренди нерухомості фізичною особою на території України, ось вони:

- договір оренди будівлі або його частини, іншої капітальної споруди укладається виключно у письмовій формі. Будь-яка інша форма укладення договору веде до того, що договір визнається недійсним;

- у випадку, коли договір оренди (найму) такої нерухомості укладається на строк більше 3 років, то його обов’язково повинен завірити нотаріус та внести до спеціального реєстру майна, що перебуває в оренді.

Крім цього, органи місцевого самоврядування щорічно встановлюють мінімальну орендну плату за 1 м² нежитлових приміщень. Це передбачається пп. 170.1.2 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України. Плата залежить від багатьох факторів, зокрема, місця розташування об’єкта, його фізичного стану, історичної цінності тощо. Перед укладенням договору оренди бажано ознайомитися з ними і встановити орендну плату на рівні не нижче, ніж передбачає цей документ.

Якщо договір оренди власного приміщення укладається фізичною особою резидентом, то відсутні будь які обмеження, крім обумовлених вище. Тобто здавати в оренду можна приміщення будь-якої площі, головне щоб право власності на це майно було документально підтверджене. Оподаткування таких доходів у фізичної особи відбуватиметься за ставкою 18%, військовий збір – 1,5%.

Передбачено, що податковим агентом, який відповідає за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є орендар, тобто той, хто виплачує орендну плату. Тому, орендар нараховує, утримує та перераховує до бюджету ПДФО за рахунок коштів, що виплачуються у вигляді орендної плати, за ставкою 18% та військовий збір 1,5%. Це стосується лише тих орендарів, які є юридичними особами або фізичними особами підприємцями. Однак, слід звернути увагу, що така фізична особа (орендодавець) за підсумками року буде зобов’язана подати декларацію про майновий стан і доходи, де треба вказати суми орендної плати та інших отриманих доходів.

- Чи потрібно сплачувати податки від продажу власної сільськогосподарської продукції?

- Згідно з пп. 165.1.24 п.165 ПКУ не оподатковуються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка виготовлена (вирощена) безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України (стаття 121). Якщо розмір земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства перевищує 2 га, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільгосппродукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту (покупцю) копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (довідка 3-ДФ). Така довідка видається безоплатно сільською, селищною або міською радою за місцем проживання платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання письмової заяви про її видачу на підставі відомостей з Державного земельного кадастру. Довідка 3-ДФ видається строком на п’ять років і є підставою для не включення до загального оподатковуваного доходу платника податку доходів, отриманих від продажу власної сільгосппродукції. Оригінал довідки зберігається у власника протягом 3 років з дати закінчення її дії.

Автор:
 Pokrovsk.City
Комментарии:

Выбор редакции

Последние новости