Ювілейний чемпіонат назвав найсильніших мотокросменів

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 17 мая
  • 0

9 травня на сучасній мототрасі європейського рівня «Балаган» відбувся 30-й чемпіонат України з мотокросу та відкритий чемпіонат Донецької області «Кубок Донбасу». Цього року, як і в два попередні, підготовка півторакілометрової траси та організація масштабного заходу проводилися об’єднаними зусиллями Мирноградської та Покровської міських рад. У змаганнях взяли участь 78 спортсменів з Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Харківської, Полтавської, Київської, Львівської областей та гості з Молдови.

Прогноз погоди на цей день був невтішним: дощ та вітер, але це не зупинило мотокросменів, які змагалися у класах: 50 см3, 65 см3, 85 см3, АМХ1, АМХ2, «ветерани», OPEN МХ1, OPEN МХ2, мотоцикли з колясками. Наймолодшим учасником змагань став п’ятирічний Іван Тарасевич із Запоріжжя, який показав свою майстерність у класі 50 см3.

Як завжди, на трасі було багато шанувальників мотоспорту, яких не налякали можливі примхи погоди. Бадьорий настрій глядачам додавали виступи рок-груп з Донеччини. Чимало драйву було й під час заїздів.

Надовго запам’ятаються усім змагання мотоциклів з колясками. Сильний вітер зірвав огорожу траси, і вона намоталася на колесо мотоцикла, що йшов першим у заїзді. Спливав дорогоцінний час, спортсмени львівської команди, котрі мали великий шанс на перемогу, намагалися звільнити машину від пут і відстали майже на коло. Але професіоналізм мотогонщиків та гаряча підтримка глядачів зробили неможливе – команда фінішувала першою. Перед нагородженням капітан львів’ян Артур Глущенко подякував уболівальникам за дружню підтримку.

Ювілейні змагання закінчилися з такими результатами. У класі 50 см3 на перше й третє місця вийшли спортсмени із Запорізької області Артур Колодій та Михайло Глущенко. На другому місці - Микита Федорець з Луганщини. У класах 65 см3 і 85 см3 перемогу здобули наші земляки Артур Ляшенко і Тимур Ляшенко. На другому місці - відповідно Кирило Марков з Луганської області та Нікіта Новайдарський (Молдова), на третьому - Данило Шаманський з Кіровоградщини і Гліб Єреськовський (Луганська область).

Перше і друге місця у класі OPEN МХ1 вибороли дніпропетровські спортсмени Дмитро Чернов і Семен Неруш, третє місце посів Андрій Бессонов (Харківська область). У класі OPEN МХ2 перше місце – у Романа Морозова (Київська область), друге – у Олексія Овчаренка (Донецька область), третє – у Костянтина Уткіна (Полтавська область).

Команда Донецької області здобула повну перемогу серед аматорів класу МХ1: перше місце - Вадим Карнаух, друге - Сергій Галла, третє - Віктор Вінокуров. У МХ2 наш земляк Сергій Морозов вийшов на третє місце. Відзначились і ветерани Валерій Доценко, Сергій Пузанов, Володимир Фастовець, які завоювали перші місця у своїх категоріях.

Традиційно змагання були видовищними й захоплюючими, тож слова подяки лунали на адресу спортсменів та організаторів заходу. Наприкінці на глядачів очікував розіграш лотереї. Переможці отримали цінні призи ‑ гіроскутер, велосипед і мопед.