Мы в соцсетях

Тема «гарячої лінії» - оподаткування доходів фізичних осіб

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 01 июня
  • 0

Нещодавно у Покровсько-Добропільському управлінні ГУ ДПС відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників щодо оподаткування доходів фізичних осіб, податкових пільг та знижок відповідала головний державний ревізор-інспектор Покровського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Анна Бойко.

- Як оподатковуються доходи фізичних осіб, нараховані у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг)?

- Відповідно до п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору, включаються до складу загального оподатковуваного доходу. База оподаткування дорівнює нарахованим сумам винагород, до яких застосовується ставка 18%. Сплата податку здійснюється за кодом бюджетної класифікації 11010400 - податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших, ніж заробітна плата.

- Чи має право на податкову соціальну пільгу фізична особа, яка працює неповний робочий день?

- Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. У 2020 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 2940 грн. (2102 грн. х 1,4), у 2019-му – 2690 грн. (1921 грн. х 1,4), у 2018 році – 2470 грн. (1762 х 1,4). Тобто фізична особа, яка працює неповний робочий день, має право на податкову соціальну пільгу за умови, якщо розмір її заробітної плати не перевищує граничного розміру для отримання податкової соціальної пільги.

- Чи має право на податкову знижку фізична особа-підприємець, яка є найманим працівником та отримує дохід у формі заробітної плати?

- Відповідно до п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного у вигляді заробітної плати. Статтею 166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата. Отже фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, має право на податкову знижку виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

Автор:
 Pokrovsk.City
Комментарии:

Выбор редакции

Последние новости