Мы в соцсетях

Пандемія коронавірусу негативно вплинула на більшість суб’єктів господарювання, однак питання легалізації зайнятості населення не втрачають актуальності та перебувають на постійному контролі податківців. У свою чергу, роботодавців та підприємців, котрі з березня-квітня цього року вимушені були зменшити обсяги господарської діяльності, або взагалі не здійснювали її, цікавить, як оподатковуються суми допомоги від держави по частковому безробіттю. На актуальні запитання відповідає Павло Рисованний, начальник Покровського відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області.

- Як вплинуло впровадження карантинних заходів, пов’язаних із пандемією COVID-19, на зайнятість населення у Покровську?

- Незважаючи на складну епідемічну ситуацію та впровадження карантинних заходів, з початку року у місті офіційне працевлаштування обрали 1060 громадян, здійснили реєстрацію 226 новостворених фізичних осіб - підприємців. У результаті до бюджету додатково надійшло 1,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, 0,1 млн. грн. військового збору, 1,6 млн. гривень єдиного внеску. Деяке зниження показників спостерігалось протягом березня-квітня, однак у травні-червні вони почали стрімко зростати. Це свідчить про усвідомлення громадянами переваг легального працевлаштування та, безумовно, є позитивним явищем.

- Карантин змусив багатьох роботодавців скоротити робочий час, а деякі взагалі не мали змоги здійснювати господарську діяльність. Яку допомогу мають право отримати суб’єкти господарювання від держави?

- Порядок надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину визначено ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення» із змінами і доповненнями. Допомога надається на строк зупинення діяльності у разі сплати роботодавцем або фізичною особою-підприємцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

- Чи оподатковується сума допомоги по частковому безробіттю?

- 29 травня 2020 року набрав чинності закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної хвороби. Відповідно до нього дохід платника податку у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором. У податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) виплату працівнику даного доходу слід відобразити за ознакою «128», як соціальну виплату з відповідного бюджету.

Автор:
 Pokrovsk.City
Комментарии:

Выбор редакции

Последние новости