Мы в соцсетях

Спрощена система оподаткування: запитання й відповіді

Поделиться в Фейсбуке Рассказать Вконтакте Написать в Твиттер
  • 28 августа
  • 0

Нещодавно фахівці Покровсько-Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області дистанційно надали інформаційну допомогу платникам податків. Цього разу запитання стосувалися спрощеної системи оподаткування.

- Як змінилися граничні обсяги доходів для платників єдиного податку І-ІІІ групп?

- Законом України від 30.03.2020 № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» внесено зміни до п. 291. 4 статті 291, відповідно до яких збільшено граничні обсяги доходів для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку. Так, з 02 квітня цього року збільшено граничні обсяги доходу платникам єдиного податку:

- для першої групи - фізичних осіб-підприємців, які не використовують працю найманих робітників, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 1 млн. грн. замість 300 тис. грн.;

- для другої групи - фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т.ч. побутових, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, не використовують працю найманих робітників, або кількість осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах одночасно не перевищує 10 осіб, обсяг доходу не повинен перевищувати 5 млн. грн. замість 1,5 млн. грн.;

- для третьої групи - фізичних осіб-підприємців, які не використовують працю найманих робітників, або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена, та юридичних осіб - суб'єктів господарювання будь-якої організаційно-правової форми обсяг доходу протягом календарного року не повинен перевищувати 7 млн. грн. замість 5 млн. гривень.

Звертаємо увагу, що платники єдиного податку у разі збільшення граничних обсягів доходу мають право за власним бажанням змінити групу тільки з III кварталу 2020 року. Для цього слід подати заяву не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу, тобто не пізніше 15 вересня 2020 року.

- Які вимоги для отримання витягу платника єдиного податку?

- Згідно з п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку. За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку.

Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку І-ІІІ груп, які виявили бажання отримати витяг з реєстру, повинні звернутися із запитом про його отримання до податкового органу за місцем своєї податкової адреси.

Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

- Які умови переходу на спрощену систему оподаткування?

- Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання повинен подати до контролюючого органу заяву в один з таких способів:

1) особисто платником податків або уповноваженою особою;

2) поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації кваліфікованого електронного підпису підзвітних осіб;

4) державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію. Електронна сканована копія заяви передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації.

Суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Перехід на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання може здійснити один раз протягом звітного календарного року. До заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Автор:
 Pokrovsk.City
Комментарии:

Выбор редакции

Последние новости